LT EN RU
Veikla / Investicinė veikla
Atgal
Investicinė veikla |  Kelių statyba |  Nekilnojamasis turtas |  Gamybinės bazės | 

1993 m. įgijusi akcinės bendrovės statusą, įmonė daugiau kaip dešimtmetį aktyviai investavo į kelių statybos ir statybos bendroves. Tarp jų – ir į generalinio statybos rangovo paslaugas teikiantį Panevėžio statybos trestą, kurio akcininkė AB „Panevėžio keliai“ yra nuo 1999 m.

Kaip pirmoji investicija į finansinį turtą minėtinas asfaltbetonio gamybos bazės  ir kelių tiesimo įrangos Rokiškyje įsigijimas  ir AB „Panevėžio keliai“  Rokiškio padalinio įkūrimas 1996 m.

Siekiant atskirti kelių statybos veiklą nuo statybinių medžiagų gamybos, 1997 m. Panevėžyje buvo įkurta UAB „Dangų emulsija“. 1997-2003 m. Lietuvoje buvo įsigyta dar keturių bendrovių akcijų: AB „Ukmergės keliai“, UAB „Aukštaitijos traktas“, UAB „Zarasų automobilių keliai“, UAB „Sostinės gatvės“

Įsigijus kelių statybos bendroves Šiaurės, Rytų ir Vidurio Lietuvoje, investicinė veikla buvo nukreipta į valdomų bendrovių gamybinės-techninės bazės modernizavimą, šiuolaikiškų veiklos metodų diegimą. Taip buvo sukurtas optimalus stabiliai dirbančių statybos medžiagų gamybos ir kelių statybos bendrovių tinklas.

2001 m. Ukrainoje įkurta įmonė „Sovriemiennyje technologiji dorog“. Kaliningrado srityje (Rusijos Federacija) veiklą pradėjo bendros Rusijos ir Lietuvos kapitalo įmonės „Dorogi Baltiki“ (1999 m.) ir „Baltdormoststroj“ (2000 m.).

2003 m. AB „Panevėžio keliai“ įmonių grupės statybų sektorius buvo išplėstas įsigijus statybų valdymo paslaugas teikiančių bendrovių „Constructus“ Latvijoje ir Lietuvoje akcijų. 

Kelių statybos srityje ryžtingas žingsnis buvo žengtas 2004 m., įsigijus kelių statybos įrenginių bei įrangos Daugpilyje (Latvija) ir įkūrus šioje šalyje pirmąją lietuviško kapitalo kelių statybos bendrovę SIA „Latgales Celdaris“. Ketinimai ilgam kurtis kaimyninėje šalyje buvo sutvirtinti 2005 m. Rygos apylinkėse įsigijus kitą kelių statybos įmonę „Union Asphalttechnik“akcijų“. Abi Latvijoje veikiančios įmonės orientuotus į vakarietiškos veiklos standartus darbų organizavimo, šiuolaikiškų technologijų kelių statyboje diegimo ir galutinio produkto kokybės kontrolės srityse.

Pastaraisiais metais investicinė AB „Panevėžio keliai“ veikla buvo nukreipta į nekilnojamojo turto objektų vystymo verslą. Siekiant optimizuoti sudėtingus procesus ir atskirti juos nuo kelių statybos veiklos, įkurta nekilnojamojo turto įmonė „Realtus“.

Išskirtiniams itin didelės apimties nekilnojamojo turto projektams vykdyti įsigyta UAB „Alproka“, įsteigta UAB „Naujasis Užupis“.

Analizuojamos galimybės dar labiau išplėsti veiklą kaimyninėje Latvijoje, didinti įtaką kelių statybos rinkose Kaliningrado srityje, investuoti į kelių statybos verslą Estijoje.  

Į viršų