LT EN RU
Atgal
Stiprus kolektyvas padeda įveikti iššūkius

Laurynas Vilėniškis, AB „Panevėžio keliai“ darbų vadovas

– Kiek save pamenu, visada įsivaizdavau, kad mano veikla bus susijusi su statybomis. Bet susiklostė taip, kad VGTU įstojau į civilinės inžinerijos specialybę ir pasirinkau kelių ir geležinkelių inžinerijos kryptį. Po trečio kurso praktiką atlikau AB „Panevėžio keliai“. Ne vien dėl to, kad tai mano gimtojo miesto įmonė. Ši bendrovė buvo pelniusi gerą vardą, manau, daug kas norėjo dirbti būtent čia. Taigi vasarą dvi savaites praleidau su projektų valdymo grupe, kitas dvi – laboratorijoje, o likusias objekte – kelyje. Įgijau daug praktinės patirties ir jau žinojau, kad po ketvirto kurso savo karjerą pradėsiu būtent nuo kelio darbininko pozicijos. 2011 metais baigiau bakalauro studijas ir iškart išsiunčiau CV į AB „Panevėžio keliai“. Taip susiklostė, kad papuoliau į tiltų statybos padalinį, kuriam vadovauja Alvydas Makavičius. Visai to nesigailiu, nes tiltų ir viadukų statybos procesas man labai įdomus. Iššūkių netrūksta, nes spaudžia laiko terminas, darbus koreguoja oro sąlygos.

Esu darbų vadovas, vadovauti tenka dešimčiai, penkiolikai žmonių. Kaip jie žiūri į jauną vadovą? Manau, kad pozityviai. Kartu darbuojamės jau ilgą laiką, su šiais žmonėmis savo kelią pradėjau dar dirbdamas paprasčiausius kelio darbus, tik vėliau tapau brigadininku ir darbų vadovu. Kai visą tą kelią nueini su tais pačiais žmonėmis, bendravimas ir darbas kartu problemų nekelia. Būna, kad kartais tenka ir griežtesnį žodį pasakyti, pasitaiko nesutarimų. Bet tai juk natūralu, kiekvienas turi savo nuomonę, patirties bagažą, o kur dar stresinės situacijos. Mūsų kolektyvas šaunus, branduolys – vyresni žmonės. Dešimt darbuotojų dirba nuolat, keli ateina padirbėti sezoniškai. Pastebime, kad tie nauji žmonės kažkaip pritampa. Kadangi nemažai kolektyvo narių netrukus išeis pelnyto poilsio, norėtųsi, kad juos pakeistų energingi ir gabūs specialistai. Svarbiausia, kad jie turėtų kantrybės. Juk išgyventi ilgas komandiruotes reikia didelės kantrybės.

Gyvenimas „ant ratų“ arba toli nuo namų – neišvengiama mūsų darbo dalis. Įvairius statinius kartais tenka statyti ir prie Baltarusijos sienos. Būna tokių atokių vietų, kad apsigyvenimui sunku rasti viešbučius ar kaimo turizmo sodybas. Toks gyvenimo būdas išvargina. Tie patys veidai darbe ir grįžus ilsėtis kartais nebedžiugina (šypsosi). Esu įpratęs prie namų, turėti savo privačią erdvę, kurioje galiu atsipalaiduoti, todėl ilgos komandiruotės nėra pati mėgstamiausia šio darbo pusė. Kita vertus, savo profesija itin džiaugiuosi vasarą. Tuomet nėra monotonijos – vadovauju darbams objektuose, dažniau būnu gamtoje, o ne kabinete. Šiuo metu stengiuosi suderinti darbą ir magistro studijas universitete. Tai gana sudėtinga, nes kaip tik šiuo metu statome Grigiškių transporto mazgą. Terminai, kaip visada, trumpi, bet turime spėti. Svarbiausia, kad dirbti leistų oro sąlygos ir nebūtų projekto neatitikimų.

Laikraštis „Kelio žmonės“ Nr. 32