LT EN RU
Atgal
Pradėti kelio Nausodė–Berniūnai ruožo kapitalinio remonto darbai

AB „Panevėžio keliai“ pradėjo darbus valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 3032 Nausodė–Berniūnai. Vadovaujantis sutartimi su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos, bendrovė šiame kelyje vykdo 2 kilometrų ilgio ruožo kapitalinio remonto projektą.

Šiuo metu vykdomi parengiamieji darbai – augalinio grunto šalinimas. Dėl darbų iki 2018 metų gruodžio 15 dienos kelyje iš dalies ribojamas eismas. Vykdant darbus važiuojamoji kelio dalis gali būti susiaurinta iki vienos juostos, kelyje ribojamas maksimalus leistinas greitis. Gyventojų prašome atsargiai vairuoti, atidžiai sekti laikinųjų kelio ženklų nuorodas.

Remontuojamas ruožas prasideda kelio Nausodė–Berniūnai sankryžoje su magistraliniu keliu A9 Panevėžys–Šiauliai, ties kelio Nr. 3032 sklypo riba, ir baigiasi K. Naruševičiaus ir Nevėžio gatvių sankirtoje, ties asfalto dangos pradžia.

Remontuojamas kelias šiuo metu yra su žvyro danga. Kelias remontuojamas iki 8 metrų suvienodinant kelio sankasos plotį. Sankasoje bus įrengtas 31 cm storio apsauginis šalčiui atsparus sluoksnis, 15 cm skaldos pagrindo sluoksnis, paklota dvisluoksnė 5 ir 4 cm storio minkštojo asfalto danga. Bus įrengta 6 metrų pločio važiuojamoji kelio dalis (2 juostos po 3metrus) ir 2 kelkraščiai po 1 metrą.  Remontuojamame kelio ruože nuovažos ir sankryžos taip pat bus rengiamos su 6 cm storio asfalto danga.

Darbų vykdymo metu bus įrengtos 4 pralaidos, pertvarkytos melioracijos, ryšių linijos ir elektros tiekimo sistemos. Šlaitams stabilizuoti numatyti įrengti gabionų tipo atramines sienutes. 

AB „Panevėžio keliai“ projektavimo ir rangos darbus kelyje Nausodė–Berniūnai vykdo vadovaujantis 2018 m. gegužės 24 d. sutartimi su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Sutarties kaina su PVM – 669 tūkst. eurų. Sutartyje numatyta darbų pabaiga – 2019 m. spalis.

Nepaisant tos aplinkybės, kad sutartyje numatyta darbų pabaiga tik 2019 metų spalis, AB „Panevėžio keliai“ stengsis darbus atlikti kaip galima sparčiau. Pagrindinius kelio remonto darbus, jeigu tik leis oro sąlygos, tikimasi atlikti dar šiais metais, iki gruodžio vidurio.

Kokybiškas susisiekimas keliu Nausodė–Berniūnai tapo ypač svarbus rekonstravus Panevėžio aplinkkelį. Berniūnų gyventojai, kurie aplinkkelį pasiekdavo Nevėžio ir K. Naruševičiaus gatvėmis, nebeturi galimybės daryti kairiojo posūkio, tik dešinįjį. 

Maršrutas keliu Nausodė–Berniūnai bus patogesnis važiuojantiems Panevėžio, Rygos, Šiaulių kryptimis pereinamuoju laikotarpiu, kol bus išspręstas naujų Panevėžio aplinkkelio statinių sujungimo su vietos infrastruktūra klausimas.  

Kaip jau buvo skelbta, siekiant užtikrinti eismo saugumą, netoli aplinkkelio sankirtos su K. Naruševičiaus gatve pastatytas surenkamos plieninės gofruotos konstrukcijos tunelinis pravažiavimas. Šis tunelis, kai bus nutiesti planuojami jungiamieji keliai, perspektyvoje sudarys galimybę Berniūnų gyvetojams aplinkkelį kirsti požeminiu pravažiavimu ir išvažiuoti į K. Naruševičiaus gatvę saugiai ir be trukdžių.