LT EN RU
Atgal
Kelininkas Adofas Vėjelis tapo Guinnesso rekordininku

A. Vėjelis neseniai grįžo iš Archangelsko (Rusija), kur dalyvavo pasiekiant naują kolektyvinį Guinnesso rekordą – 300 įvairių šalių atletų pusvalandį sinchroniškai kilojo svarsčius ir ne tik pagerino anksčiau amerikiečiams priklausiusį rekordą, bet ir namo parsivežė Guinnesso rekordininko medalį ir diplomą.  „Tai – mano svarbiausias trofėjus“, – džiaugėsi  69 metų Adolfas Vėjelis.

Čempionate, į kurį susirinko sportininkai iš Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos, Kazachijos ir Baltijos šalių, gerinant pasaulio rekordą dalyvavo ir trys lietuviai – A.Vėjelis, 71 metų vilnietis Ričardas Kupčinskis ir 53 metų Bronius Stankevičius iš Pakruojo rajono. Kartu su kitais atletais lietuviai pusę valandos sinchroniškai kilnojo 16 kg sveriančius svarmenis.

„Atrodė nesunkūs tie svarsčiai, bet tas pusvalandis prailgo“, – dabar juokiasi A.Vėjelis. Dalyvius budriai stebėjo net 26 teisėjai, viską fiksavo kelios vaizdo kameros. Jei nors vienas atletas būtų suklydęs ar liovęsis kilnoti svarstį, rekordas nebūtų buvęs užskaitytas.

„Džiaugiuosi, kad prieš 7 metus išėjęs į pensiją, pradėjau rimčiau sportuoti“ – sakė A.Vėjelis. Sportuodamas ne tik apsigynė nuo jį užpuolusių ligų, bet ir tapo daugkartiniu pasaulio svarsčių kilnojimo čempionu, pasiekė ne vieną pasaulio rekordą.

Plačiau apie AB „Panevėžio keliai“ veterano sportinius pasiekimus ir gyvenimą, išėjus į pensiją, skaitykite Kalėdiniame „Kelio žmonių“ numeryje.