LT EN RU
Atgal
Jaunųjų kelininkų istorijos. Darbų vadovas Mindaugas Benaitis

Džiaugiasi naujais statiniais ir darbu gamtoje

- Apie statybininko profesiją pradėjau galvoti dar mokykloje. Traukė ir veiksmas statybų aikštelėje, ir kalbos, kad statybininkai daug uždirba (juokiasi). Taigi ilgai nedvejojęs pasirinkau statybos inžinerijos studijas VGTU. Po mokslų pradėjau žvalgytis darbo. Nemažai draugų tuomet kaip tik dirbo AB „Panevėžio keliai“. Darbovietę jie gyrė, todėl ir pats nusprendžiau pabandyti. Įsidarbinti pavyko. Labai apsidžiaugiau, kad patekau į specializuotą tiltų statybos padalinį. Pirmasis objektas buvo Vilniuje. Atėjau turėdamas tik teorinių žinių, kolektyve buvau vienas iš jauniausių.

Kuo daugiau dirbau, tuo daugiau patirties įgijau. Vilniuje išdirbau trejus metus. Teko dalyvauti ir estakados per veikiantį geležinkelį Vilnius–Kaunas statyboje. 2015 metų pradžioje darbdaviai pranešė, kad esu kviečiamas užimti darbų vadovo pareigas. Be abejo, turėjau dar pereiti ir vidinę atestaciją. Po jos pirmas objektas buvo netoli Salako miestelio, Zarasų rajone. Rekonstravome tiltą per Šventosios upę ties Antalieptės mariomis. Darbai sekėsi gerai, viską atlikome laiku ir pagal grafiką. Džiaugiuosi, kad turėjau progos dirbti su kolega vyriausiuoju darbų vadovu. Jo patarimai, patirtis mane labai skatino, tobulėjau kaip specialistas. Dirbdami šiame objekte gyvenome labai gražioje vietoje, mėgavomės mus supančiais miškais ir ežerais.

Darbų vadovo darbas įdomus, bet įtemptas. Juk viskas turi būti atlikta kokybiškai ir pagal iš anksto suplanuotą kalendorinį darbų grafiką. Šios pareigos įpareigoja mane būti atsakingą ir už kiekvieno darbuotojo saugumą.

Akį labiausiai džiugina išaugę statiniai. Čia, žiūrėk, stovi apgriuvęs tiltas arba jo išvis nėra, o čia jau išdygsta naujas, dailus, saugus, ir dar aplinkui žolytė apsėta... Dėl tokių rezultatų verta stengtis.

 Laikraštis „Kelio žmonės“, Nr. 32