LT EN RU
Atgal
Dovana bibliotekoms – unikali knyga, skirta regintiems ir neregiams vaikams

AB „Panevėžio keliai“ džiaugiasi prisidėję prie  Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Knygų kalėdos“ ir padovanojusi bibliotekoms ypatingas knygas – Leonardo da Vinci pasakų rinkinius „Sparnuotosios raidės“. Tai – pirmoji knyga Lietuvoje, skirta regintiems ir neregiams vaikams, kurios iliustracijos prieš leidžiant knygą pirmiausia patikrintos neregių.

Pasakų rinkinys perskaitomas rega, lytėjimu ir klausa. Tekstas pateiktas reginčiųjų ir Brailio raštu, o regimos Vilmo Narečionio iliustracijos papildytos iškiliomis, kad būtų suprantamos lytint.

Knygą įgarsino laidų ir renginių vedėjas Andrius Rožickas, sporto žinių vedėja ir žurnalistė Vlada Musvydaitė bei du neregiai Silvija Petkevičiūtė ir Karolis Kaminskas.

LR Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, knygą „Sparnuotosios raidės“ išrinko gražiausia 2015 m. Lietuvos knyga.

Knyga įtraukta į tarptautinį katalogą „The White Ravens, 2016“, kurį sudaro Tarptautinė jaunimo biblioteka (Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library), atsižvelgusį į knygų vaikams ir jaunimui išskirtinumą, inovatyvius meninius ir literatūrinius sprendimus. Katalogą sudaro 200 knygų 42 kalbomis iš 60 šalių.

Knyga įtraukta į tarptautinį katalogą „Identity and Diversity Picture Book Collections“ (IDPBC), kurį sudaro 24 iliustruotos knygos, padedančios vaikams išsamiai ir aktyviai tyrinėti bei aptarti tapatybę, socialinę įtrauktį ir įvairovę.

Unikalus, keliais pojūčiais perskaitomas pasakų rinkinys „Sparnuotosios raidės“ Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimuose knyga tapo „Spaudos gaminiu 2016“.

Brailis ir iškiliosios iliustracijos neregiams ir silpnaregiams vaikams suteikia galimybę skaityti tas pačias knygas, kokias skaito regintieji. Be to, tai puikus reginčiųjų vaikų ir suaugusių laisvalaikio praleidimo būdas, kuris lavina ne tik lytėjimą, bet ir skatina kalbėti apie negalią turinčius žmones.

AB „Panevėžio keliai“ devynias knygas „Sparnuotosios raidės“ padovanojo akcijoje dalyvavusiai Panevėžio rajono bibliotekai, kuri jas paskirstys savo filialams. Dar viena dovanota knyga džiaugsis Joniškėlio bibliotekos skaitytojai. Bendrovė džiaugiasi prisidėjusi prie šios šiltos ir prasmingos iniciatyvos.